Atrakcje w okolicy Pogorzelicy
Zaplanuj swój wypoczynek
rowery w domkach w Pogorzelicy
Ośrodek dolpakart
Wypożyczalnia rowerów
Aby nasi Goście mogli spędzać czas aktywnie i zwiedzać okolice Pogorzelicy, z przyjemnością informujemy o otwarciu wypożyczalni rowerów na terenie naszego ośrodka. Oferujemy szeroki wybór rowerów dostosowanych do różnych potrzeb i preferencji: od miejskich, przez trekkingowe, po młodzieżowe rowery górskie, wraz z kompletem niezbędnych akcesoriów. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty i odkrywania okolicznych atrakcji na dwóch kółkach.      

Atrakcje w okolicy
Polecane atrakcje
Pogorzelica
Plaża

Plaża w Pogorzelicy charakteryzuje się piaskiem, który zdaje się być jeszcze bardziej drobnoziarnisty niż w innych miejscach, co sprawia, że wypoczynek tutaj ma swój niepowtarzalny charakter. Czyste, piaszczyste Wybrzeże Rewalskie, które rozciąga się na 20km, stanowi doskonałą przestrzeń do słonecznych kąpieli, budowania zamków z piasku oraz długich spacerów przy szumie fal. W lecie funkcjonuje tu strzeżone kąpielisko, co gwarantuje bezpieczeństwo i komfort plażowania.

Pogorzelica
Sosnowy bór bażynowy

Droga do plaży w Pogorzelicy prowadzi przez malowniczy sosnowy las, gdzie słońce delikatnie prześwituje przez korony drzew, a powietrze jest nasycone aromatem żywicy. Taki spacer dodaje uroku każdej chwili spędzonej nad morzem, oferując unikalne doznania, ale ma też swoje walory zdrowotne. To też świetne miejsce na spacery z psami.

Pogorzelica i okolice
Szlaki rowerowe

W Pogorzelicy i jej okolicach znajdują się cztery malownicze szlaki rowerowe, każdy oznaczony innym kolorem, oferujące zarówno krótkie wycieczki, jak i dłuższe trasy pełne atrakcji. Są to np.: Leśnym Duktem (żółty, ok. 6,5 km) - pętlowa trasa wiodąca przez leśne drogi, rozpoczynająca się przy dworcu Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, przechodząca obok jeziora Konarzewo i kończąca w centrum Pogorzelicy; Szlak Jeziora Liwia Łuża (zielony, ok. 9 km) - pętla dookoła jeziora z początkiem przy dworcu w Niechorzu, oferująca widoki na jezioro i przejazd przez Skalno, z powrotem do Pogorzelicy, czy Śladami Rybołówstwa Morskiego (czerwony, 4 km) - trasa łącząca Niechorze z Pogorzelicą, przebiegająca obok Muzeum Rybołówstwa Morskiego i kończąca się przy dworcu kolejowym w Pogorzelicy.

Pogorzelica
Jezioro Liwia Łuża

Jezioro Liwia Łuża to naturalny zbiornik przybrzeżny, oddzielony od Bałtyku mierzeją. Jezioro łączy się z morzem przez Kanał Liwka, który umożliwia okresowy ruch wody i zasolenie jeziora, stanowiąc naturalną granicę między Niechorzem a Pogorzelicą. To płytkie jezioro, o średniej głębokości 0,9 m, jest chronione jako rezerwat ornitologiczny. Tworzy unikalne środowisko z okresowym zasoleniem wody. Bogata fauna, w tym łabędzie nieme i różne gatunki ryb, czyni je atrakcyjnym miejscem dla miłośników przyrody. Przez teren jeziora przebiega Szlak Liwiej Łuży, zapraszając do spacerów po malowniczej okolicy.

Niechorze
Latarnia Morska

Latarnia morska w Niechorzu, usytuowana na malowniczym klifie, jest zabytkiem z 1866 roku, zbudowanym z licowanej cegły. Na wysokości 37 metrów znajduje się taras widokowy, oferujący niezapomniane widoki na Pogorzelicę i Wybrzeże Rewalskie. Dostęp do platformy widokowej zapewniają przeszło 200 schodów, ale wspaniała panorama z góry w pełni wynagradza wysiłek wspinaczki.

Pustkowo
Bałtycki Krzyż Nadziei

Bałtycki Krzyż Nadziei, usytuowany w Pustkowie przy skrzyżowaniu ulic Nadmorskiej i Leśnej, zaledwie 100 metrów od brzegu morza, jest symbolem głębokiej nadziei i wiary. Ten imponujący monument, będący wierną kopią słynnego krzyża z Giewontu, wznosi się na deptaku od 2007 roku. Krzyż, o wysokości 19 metrów i wadze 4,5 tony, stanowi nie tylko punkt orientacyjny, ale również miejsce refleksji i pamięci. Otaczający krzyż Park Przyjaciół Pustkowa dodatkowo podkreśla jego znaczenie jako miejsca łączącego ludzi w duchu nadziei i przyjaźni.

Trzęsacz
Platforma widokowa

Platforma widokowa w Trzęsaczu to imponująca, nowoczesna konstrukcja oferująca zapierające dech w piersiach widoki. Stojąc na niej, można podziwiać rozległe Morze Bałtyckie oraz malownicze ruiny gotyckiego kościoła położone na klifie.

Dostęp do plaży zapewniają ażurowe schody wykonane ze stali, a nocą platforma zamienia się w spektakl świetlny dzięki różnokolorowej iluminacji. Jest to nie tylko idealne miejsce do obserwacji zachodów słońca, czy paralotniarzy zdobiących niebo nad Trzęsaczem, ale również doskonała przestrzeń na niezapomniane sesje zdjęciowe.

Trzęsacz
Ruiny gotyckiego kościoła na skarpie

Historia kościoła pw. św. Mikołaja w Trzęsaczu to opowieść o nieustannej walce z siłami natury. Położony niegdyś 2 km od linii brzegowej, przez wieki ulegał działaniu erozji. Pomimo wysiłków mieszkańców, kościół, zbudowany w XIII wieku i przebudowany na murowany w XV wieku, stopniowo tracił swój teren, aż do punktu, w którym w 1900 roku zaczął osuwać się do morza.

Dopiero w 2001 roku podjęto skuteczne działania na rzecz zabezpieczenia klifu i zachowania tych pozostałości. Dzięki tym wysiłkom dziś możemy podziwiać fragmenty tej historycznej budowli, które stały się atrakcją turystyczną, przyciągającą zainteresowanie osób z całego świata, stając się symbolem przemijania i nieodpartej siły natury.

Rewal
Aleja Róż i Zakochanych

Aleja Róż i Zakochanych, łącząca Rewal z Niechorzem, jest urokliwym miejscem, które przyciąga nie tylko zakochanych, ale każdego poszukującego doskonałego miejsca na spacer. Ta malownicza trasa jest obsadzona egzotycznymi roślinami i oferuje bogactwo 148 odmian pachnących róż, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Podczas spaceru wzdłuż alejek, odwiedzający mogą odkrywać tablice z romantycznymi wyznaniami w różnych językach, które razem z objaśnieniami znaczeń kwiatów dodają miejscu głębi i uniwersalnego przekazu o miłości. Przy alejce znajdują się również wyjątkowe rzeźby, w tym ławeczka z Romeem i Julią autorstwa Grzegorza Sztuki oraz postacie Małego Księcia, które nadają deptakowi artystyczny wymiar.